Urządzenia domowe

Nowoczesny projektor do kina domowego

Kino domowe, to stosunkowo nie taka nowa nowinka techniczna, a projektor do kina domowego to ważny element zestawu do odtwarzania ulubionych filmów. Któż z nas nie lubi chodzić do kina. Mimo tego, ze to spory wydatek, nie dosyć, że sale kinowe są niekiedy bardzo przepełnione to jeszcze nie zawsze mamy do niego blisko. Chociaż zakup domowego zestawu może być tylko alternatywą dla prawdziwego dużego ekranu, to jednak dobry pomysł aby stworzyć w swoim domu namiastkę kina.

Idealnie było by, gdyby do tego celu można było przeznaczyć całe jedno pomieszczenie. Wtedy aranżację domowej sali projekcyjnej można by poprowadzić niemal bez ograniczeń. Wprowadzenie mat tłumiących na podłogi i ściany nie zawsze jest możliwe jeśli kino domowe instalowane będzie w salonie lub innym pokoju służącym na ogół za pomieszczenie mieszkalne. Tak samo zresztą jak zakup odpowiednich foteli, jest możliwy tylko wtedy, jeśli nie muszą jednocześnie służyć do codziennego korzystania. O ile mały ekran można skrzętnie zatuszować przy pomocy zasłon, lub poprzez demontaż i schowanie go jeśli na co dzień nie wpisuje się najlepiej do wystroju mieszkania, o tyle dysponując osobnym pokojem nie musimy zwracać uwagi na wielkość ekranu, przynajmniej nie pod względem jego zagracającego wpływu na pomieszczenie. Oczywiście odpowiednia wielkość powinna być także dostosowana do tego jak duży jest pokój i jak daleko znajduje się projektor do kina domowego. Jednak w takim przypadku nie trzeba zastanawiać się nad ciągłym montowaniem i demontowaniem ekranu, co także na pewno pozwoli przedłużyć jego żywotność. Sam projektor i głośniki także nie  są bez znaczenia, oczywiście również i je można sprytnie ukryć, przy pomocy designerskich sztuczek tak aby nie były widoczne na co dzień. Jednak sądzę, że mimo wszystko chyba lepszym rozwiązaniem jest zaaranżowanie domowej przestrzeni filmu na strychu poddaszu czy piwnicy zwłaszcza jeśli mieszkamy w domu. Piwnica to ciekawy pomysł, i tak nie za bardzo nada się na inne pomieszczenie mieszkalne ze względu na małą ilość światła lub w ogóle jej brak. Dzięki temu problem ewentualnego przyciemniania pomieszczenia rozwiązuje się sam.

Obecnie bardzo często do urządzenia i zaplanowania wykończenia domu i mieszkania sięgamy po pomoc, fachowców. Dzięki temu uzyskujemy poradę co do stylu wyglądu oraz wyboru odpowiedniego sprzętu może nim być na przykład projektor kina domowego.

© 2016 – 2019, katarzyna1. Wszelkie prawa zastrzeżone.