Architektura Wnętrza domów

Aranżacja wnętrz

W budownictwie na przestrzeni kilku ostatnich lat wiele się zmieniło, przede wszystkim łatwiej jest budować własne, jednorodzinne domy, jest to obwarowane mniejszą ilością przepisów, zdecydowanie łatwiej jest zakupić materiały budowlane, zresztą ich cena jest również zachęcająca. Bezpowrotnie odeszły czasy, gdy szczytem marzeń było chociażby niewielkie mieszkanko w bloku z wielkiej płyty. Obecnie zdecydowanie preferujemy miejscowości podmiejskie, gdzie jest więcej ciszy, powietrze jest bardziej czyste, gdzie żyje się trochę wolniej.

Z tego powodu coraz więcej z nas podejmuje decyzje o budowie własnego domu. Ważne w tym wszystkim jest to by wybrać taki projekt domu, który najbardziej będzie dostosowany do naszych potrzeb jak i do naszych wyobrażeń względem jego późniejszej aranżacji. Teraz zdecydowanie bardziej lubimy otwarte przestrzenie, dlatego wykończenia wnętrz polegają coraz częściej na połączeniu kuchni z salonem, ograniczeniu korytarzy poprzez ich bezpośrednie połączenie z innymi częściami domu. W zasadzie tylko pomieszczenia takie jak łazienka i sypialnie wciąż mają drzwi, resztę drzwi z naszych domów z reguły usuwamy.

Więcej daje się zauważyć również powierzchni przeszklonych, które mają lepiej wykorzystywać światło dzienne ale również zapewniać nam nie ograniczony widok na ogród a także tak dla nas ważne poczucie większej przestrzenności pomieszczeń .Przeludnienie miast, duży w nich hałas i zanieczyszczenia wywołują w nas poczucie podobne do klaustrofobii, decydując się na własny dom, chcemy w nim mieć możliwie dużo przestrzeni. Domy przybierają teraz formę tych znanych z amerykańskich filmów, gdzie przez przeszklone drzwi wychodzi się do słonecznego ogrodu a we wnętrzu, przestrzeni nie ogranicza nadmiar ścian.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.