Wnętrza domów

Niech energia pracuje dla Ciebie

Urządzasz dom lub mieszkanie? Dziś znajdziesz wielu utalentowanych designerów oraz architektów wnętrz, którzy pomogą Ci osiągnąć niebanalny i uroczy efekt. Jednak stylizując wnętrza warto pamiętać jeszcze o czymś – o przepływie energii w pomieszczeniach. Choćbyś był największym sceptykiem i nie wierzył w żadne chi, feng chui czy new age`owskie bzdury, musisz przyznać, że nawet jeśli to nie pomoże, to także nie zaszkodzi Twemu ognisku domowemu. Przestrzegania tych paru zasad jest zresztą nie tylko dobroczynne dla energii, ale także dla wygody i piękna. Nie będziesz miał więc kłopotów z dostosowaniem swojego gustu do mądrych guseł. I nie obawiaj się – nie kosztuje to wiele, złoto inwestycyjne spokojnie możesz zostawić w spokoju w sejfie. Trzymaj go jednak w odpowiednim miejscu, z dala od przeciągów, aby nie kusić losu. Cyrkulację energii można wykorzystywać niezwykle umiejętnie. Ma to wiele wspólnego z żywiołami i nie wymaga szczególnej precyzji. Nie przyda Ci się więc żaden centymetr krawiecki, cyrkiel, kątomierz czy linijka mennicza. Mogą się za to przydać szkło, kamyki, haczyk, łopatka i konewka.

Po pierwsze WODA

Z pewnością zauważyłeś kiedyś, że ludziom dobrze się mieszka nad wodą – cudownie jest mieć domek nad jeziorem, rzeką czy morzem. Połyskująca, pluszcząca tafla ma w sobie coś kojącego i niewiarygodnie przestrzennego, zupełnie jakby stanowiła zapasowy rezerwuar energii, z którego można czerpać zawsze w chwilach zmęczenia.

Dlatego też warto trzymać wodę w domu i nie chodzi tu o wodę w kranach. Jeśli nie przepadasz za złotymi rybkami, postaw na regale sam szklany zbiornik z czystą wodą. Możesz wrzucić na dno parę kolorowych kamyków (zawsze lepiej wyglądają, gdy są mokre). Niech to będzie Twoje domowe źródełko inspiracji.

Po drugie – OGIEŃ

Kontakt z żywiołami jest ważny dla człowieka. Pewnie ma to coś wspólnego z pradawnymi ogniskami naszych przodków. Dzisiejszy kominek czy nawet piec kaflowy lub koza świetnie spełniają tę funkcję. Oczywiście – trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Jeśli je zachowasz, możesz śmiało cieszyć się naturalnym ciepłem i światłem migającym wesoło na palenisku.

Jeśli nie masz kominka ani pieca, zaopatrz się w świece. Ich kolory mają znaczenie – jeśli chcesz zadbać o romantyczną atmosferę w domu, postaw na czerwone i pomarańczowe, a jeśli pragniesz wycieszyć się i zrelaksować – użyj zielonych i niebieskich. Białe i waniliowe są uniwersalne, zaś fioletowe polecamy w chwilach wymagających koncentracji umysłowej. Można by powiedzieć, że to nie żadna magia a… czysta fizyka. W końcu każdy kolor to nic innego, jak dany przedział częstotliwości światła. Najwyraźniej różne częstotliwości wywierają różnoraki wpływ na człowieka.

Idealnym harmonijnym połączeniem wody i ognia do mieszkania są świece pływające w dużej szklanej misie.

Po trzecie – ZIEMIA

Nasze babcie i matki lubiły hodować kwiaty. Cywilizacja i pośpiech w jakim żyjemy sprawiają, że w stosunkowo krótkim czasie bardzo spadła ilość kobiet regularnie dbających w domu o rośliny doniczkowe. Tymczasem jest to doskonały sposób na zachowanie kontaktu z trzecim z żywiołów, który symbolicznie odpowiada za obszary dostatku i płodności. Trzymaj kwiaty w sypialni oraz w pobliżu stołu, przy którym jesz z rodziną wspólne posiłki. Jeśli przechowujesz w domu coś wyjątkowo cennego, również postaw na straży barwną donicę z zielenią. Takie zalecenie powinien zawierać każdy poradnik inwestora.

Zalecane są rośliny z okrągłymi listkami – nie bez powodu drzewko szczęścia nazywa się właśnie „drzewkiem szczęścia”. Unikaj lepiej kaktusów w mieszkaniu – są dobre na klatkę schodową, gdzie będą strzegły domostwa i odstraszały intruzów.

Po czwarte – POWIETRZE

Zamontuj w oknach i na balkonie dzwonki wietrzne – ich piękny dźwięk potrafi ukołysać do snu nawet podczas burzy. Oswajają pęd powietrza i oddalają niepokój, którego źródłem bywa wietrzna pogoda. Stanowią naturalny alarm – akustyczną barierę, która otacza dom pozytywną emanacją.

Nie obawiaj się też częstego wietrzenia domu. Powietrze, tak jak energia musi stale krążyć. Zatrzymywanie go na siłę i przegrzewanie psuje atmosferę.

Jak widzisz, nie są to porady, które wymagałyby szczególnie absurdalnych zastosowań. Te rozwiązania mogą pomóc Ci wytworzyć w domu pozytywny i piękny klimat, a także – bez względu na to, czy w to wierzysz czy nie – przeciągnąć kapryśny Los na swoją stronę. 

© 2016 – 2019, sygin. Wszelkie prawa zastrzeżone.