Wnętrza domów Wystrój i dekoracje

Tapeta jak skóra

O tym, że tapety mogą mieć różne style, wiadomo nie od dziś. Mogą być romantyczne, pełne pastelowych kolorów i kwiatów, mogą też być rokokowe, przesycone złotem, z wysokim połyskiem. Są tapety dla dzieci, do łazienki, do salonu i gdzie tylko człowiek zapragnie. Są też takie, które w ogóle nie przypominają tapet.

Stworzone z myślą o świecie zwierząt, dzięki niezwykle naturalnym fakturom i barwom możliwie jak najbardziej zbliżonym do tych występujących w przyrodzie, tapety ścienne z powodzeniem będą imitowały skóry zwierząt, stając się tym samym bardzo ciekawą i – co najważniejsze – bezpieczną i całkowicie legalną alternatywą dla ozdób pozyskiwanych w niehumanitarny sposób. Nie będą przypominały wyłącznie osławionych już skór węży czy krokodyli, ale nawet hipopotamy czy antylopy. Oczywiście, nie zabraknie również zebr i żyraf. W większości tapety będą zachowane w naturalnej tonacji kolorystycznej, która potęguje wrażenie prawdziwości. Jednak dla tych, którzy poszukują ekstrawagancji, będą również nieco bardziej zwariowane kolory, dalekie od tych występujących w przyrodzie. Wspomniane naturalne faktury, pomijając łudzący wygląd, czasem nawet w dotyku będą przypominały prawdziwą skórę, co doda ozdobom autentyczności i sprawi, że niczym nie będą się różniły od znacznie droższych, naturalnych odpowiedników. Tapety są swego rodzaju hołdem dla świata zwierząt – pokazują, że można się zbliżyć do naturalności, nie narażając żadnego istnienia na cierpienie dla własnej przyjemności.

Na szczególną uwagę, jeżeli poszukuje się ozdoby o wspomnianym wyżej charakterze, zasługuje kolekcja tapet firmy Rasch o wiele mówiącej nazwie African Queen. Takiego bogactwa wzorów, a więc odzwierciedleń zwierzęcych skór, nie znajdzie się w żadnej innej kolekcji. Kolory ozdób, jak zostało już wspomniane, są niezwykle naturalne, w wielu przypadkach na tyle skutecznie mylą zmysły, że w połączeniu z odpowiednią fakturą są łudząco podobne do prawdziwych skór. Wzory są przedstawione w różny sposób – tworzone na podobieństwo szytych ze sobą łat lub też po prostu jako jednolite tła. Jakkolwiek, z pewnością kolekcja jest najbogatszym zbiorem ozdób dedykowanych wielbicielom zwierząt i w doskonały sposób oddaje ich piękno. Precyzja, z jaką tapety na ściany zostały wykonane sprawi, że będą robiły spore wrażenie nawet na zagorzałych zwolennikach prawdziwych skór.

© 2016 – 2019, Roksana. Wszelkie prawa zastrzeżone.