Automatyka Domy

Bramy do naszego domu

Nasze domy to obecnie fortece w pełni zautomatyzowane. Brak prądu, to tragedia bo nagle odkrywamy, że bez wielu tych urządzeń, których pełno w naszym domu, nie potrafimy funkcjonować. Im dłuższa przerwa w dostawie prądu, tym kataklizm staje się coraz większy. Odkrywamy, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od urządzeń, które nas otaczają, a na co dzień ich nawet za bardzo nie zauważamy. Przede wszystkim automatyka bram. Gdy musimy sobie sami otwierać bramę na posesję czy też drzwi garażowe, to dla nas ogromny problem, gdy przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, a ona otwiera się przed nami zupełnie sama.

Najbardziej dotkliwie odczuwamy to w czasie, gdy warunki na dworze nie są specjalnie przyjemne. Gdy jest bardzo zimno lub gdy pada deszcz. Równie dotkliwie odczuwamy brak światła, niemożność oglądania Tv czy korzystania z komputera. Również w kuchni czujemy się niepewnie, szczególnie, gdy korzystamy z kuchenki indukcyjnej. Wtedy nie mamy nawet możliwości zagrzania sobie wody na herbatę. Problemem jest również sprzątanie w domu. Odkurzacz centralny tak przyjemny i cichy, też potrzebuje zasilania. Gdy przerwa w dostawie prądu się przedłuża, musimy sięgnąć po stare sposoby takie jak szufelka i zmiotka.

Problemem może być tylko to, że wiele osób już nawet nie ma takich przyrządów w domu, lub nie bardzo potrafi się nimi obsługiwać. Prawda jest taka po prostu, że bez energii elektrycznej nie potrafimy sobie radzić. Bez światła nasz dom staje się obcy i jakiś taki, nie nasz. Dlatego po pierwsze, elektroinstalacje w naszych domach powinny być odpowiednio zaprojektowane, by nie ulegały awariom, po drugie, coraz popularniejsze stają się niewielkie agregaty, które pozwalają przetrwać przerwy w dostawie prądu nawet do kilku godzin.

© 2013 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.