Apartamenty Budownictwo

Kilka porad na budowę

Sytuacja na rynku nieruchomości sprawia że coraz więcej osób staje przed dylematem czy bardziej opłaci się kupować mieszkanie lub je wynajmować czy lepiej odważyć się na pozornie większą inwestycje, jaką jest budowa własnego domu. Szczególnie w większych miastach cena za metr kwadratowy mieszkania jest na tyle wysoka, że niewiele osób jest stać na kupno mieszkania, więcej osób wynajmuje. Bardziej obrotne osoby jednak podejmują ryzyko i wtedy poza miastem szuka po prostu działki pod budowę domu.

Przy stosunkowo niskich cenach materiałów budowlanych i korzystnych warunkach pozyskiwania pozwoleń na budowę i załatwiania innych formalności, obecnie wcale nie jest to aż tak duże wyzwanie a korzyści, zdecydowanie większe niż przy posiadaniu mieszkania w bloku. Budowa domu to kwestia zaledwie kilku miesięcy, więc to również nie jest element odstraszający. Wcześniej bywało tak, że budowa domu jednorodzinnego mogła trwać nawet kilka lat, przez to wiele osób bało się takich inwestycji. Na rynku obecnie coraz popularniejsze są domy szkieletowe czy jak kto woli, Kanadyjczyki, jest to sposób na dom, który powstanie zaledwie w kilka tygodni przy zdecydowanie mniejszych nakładach finansowych niż to jest w przypadków domów murowanych.

Jest to z pewnością alternatywa dla osób, których nie stać na zbyt wysokie kredyty hipoteczne lub w ogóle zależy im na krótkim czasie w jakim dany dom mógłby powstać.  Inwestor musi zapewnić fundament pod budynek, a części składowe domu przyjeżdżają z fabryki w postaci gotowych do montażu , większych elementów. W ten sposób najdroższą inwestycją związaną z budową, będzie zakup działki. Ponieważ sama budowa domu już nie będzie aż tak kosztowna, oczywiście w zależności jakiej wielkości budynek chcemy postawić i jakich materiałów wykończeniowych użyjemy.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.