Budownictwo Usługi

Kominek jakiego nie znacie

Jeśli dysponujemy małą ilością miejsca w mieszkaniu, a bardzo chcielibyśmy posiadać kominek to idealnym rozwiązaniem są narożne wkłady kominkowe i obudowy. Narożny kominek zajmuje bowiem mało miejsca na podłodze. Natomiast narożny wkład może mieć szybę półokrągłą lub pryzmatyczną, dzięki czemu ogień będzie znakomicie widoczny…

Kominki Arysto są tego znakomitym przykładem, wkłady posiadają dodatkowo bardzo wyspecjalizowaną  stylistykę wykończeniową co stawia je niemal w jednym rzędzie z takimi tuzami wykańczania, jak BeF czy włoska Piazetta.  Piec może funkcjonować również z otwartymi drzwiami (najlepiej gdyby wkład posiadał system podnoszenia drzwi do góry).  Wówczas mamy zagwarantowaną bliskość ognia – efekt, który zafascynuje każdego. Dla kogoś może to być zbędny bajer lecz o to w tym chodzi, łatwość dokładania drewna do kominka jest o niebo lepsza, w dodatku mamy rasowe otwarte palenisko kiedy chcemy! Widok ognia w kominku podczas mroźnych, zimowych dni jest rewelacyjny i chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że kominek zyskał miano „domowego ogniska”.

Obudowy najczęściej wykonywane są z kamienia naturalnego, w naszym przypadku z znakomitej jakości włoskiego marmuru (kremowa Breccia Sarda) i granitu (czarny Star Galaxy), ale również właściciele kominków stosują metalowe ramy typu INOX. Każdy, kto zastanawiał się kiedykolwiek nad zakupem kominka wolno stojącego szukał indywidualnych i niepowtarzalnych rozwiązań. Dzisiaj możemy wybierać i przebierać wśród wielu dostępnych modeli, których jest całe mnóstwo. Kształty kominków, kolorystyka i dodatkowe dekoracje pasują do różnych pomieszczeń, dlatego też możemy kupić kominek wolno stojący do pomieszczenia klasycznego, jak i nowoczesnego. Kominki te są również uniwersalne pod względem paliw. Możemy zakupić kominek, w którym będziemy palić drewnem, pelletem czy brykietem. Musimy pamiętać, że palenie drewnem jest dobrym sposobem oszczędzania i alternatywą do kosztownego prądu, drogiego gazu czy oleju opałowego.

© 2016 – 2019, darteye. Wszelkie prawa zastrzeżone.