Akcesoria domowe Urządzenia domowe

Systemy ocieplające

Każdy z nas we własnym zakresie poszukuje sposobów na ograniczenie strat ciepła w domu, tak by to ograniczyło również wydatki na opał. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zmniejszanie strat ciepła jest ocieplanie domu. Systemy ociepleń składają się z ocieplenia wewnątrz ścian, gdy budynek jest dopiero budowany, później często jeszcze na mury kładziony jest styropian a na niego różne rodzaje elewacji, które dodatkowo izolują wnętrze.

Co ciekawsze takie rozwiązania sprawdzają się zarówno w zimie, jak i w upalne lato, kiedy to ocieplone mury sprawiają, że wnętrze domu jest przyjemnie chłodne. Materiały izolacyjne to przede wszystkim styropian, który jest lekki i nie obciąża murów. Do izolacji dachów za to stosuje się watę szklaną, które również jest lekka a doskonale powstrzymuje straty ciepła. W tym wszystkim najbardziej istotne jest jednak efektownie przemyślane ogrzewanie budynku. System grzewczy musi być dobrze dobrany do powierzchni, która wymaga ogrzania. Centralne ogrzewanie to system rur i grzejników, w których krąży nagrzana woda, to ona utrzymuje temperaturę i sprawia, że w naszych domach robi się przyjemnie ciepło.

Jednak w tym wszystkim ważne jest to, by wydajność grzejnika była dostosowana do wielkości pomieszczenia, zbyt mały grzejnik, sprawi, że pomieszczenie będzie nadmiernie chłodne. Przeciwną sytuacje za to można regulować poprzez przykręcenie grzejnika, tak, by w pomieszczeniu nie było nadmiernie gorąco co nie jest zdrowe dla naszych organizmów. Centralne ogrzewanie bowiem wpływa na wysuszanie się powietrza, dlatego nadmiernie wysoka temperatura bardziej nam szkodzi niż pomaga. Nie wspominając już nawet o tym, że straty energii są w takich wypadkach znaczne, przykręcając grzejniki, by nie nagrzewały się nadmiernie, można zaoszczędzić sporo opału, co przekłada się przez całą zimę na znaczne oszczędności.

© 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.