Mieszkania Wystrój i dekoracje

Fototapety z górami – dekoracja wnętrza na najwyższym poziomie

Dzięki eleganckim fototapetom, każdy, najbardziej nawet monotonny wystrój, może zamienić się w zachwycającą aranżację pełną stylu i dobrego smaku. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać odpowiedni wzór. Jednak w szerokiej ofercie sklepów znajduje się tak wiele najprzeróżniejszych przedstawień, że wybór tego jednego może być nie lada wyzwaniem. O pomoc poprosiliśmy więc specjalistę od aranżacji wnętrz z portalu Redro.pl. Zapytaliśmy go, które wzory cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

O to jego odpowiedź:
Obowiązujące w świecie dekoracji wnętrz trendy przychodzą i odchodzą. Wiele z motywów królujących w tym sezonie, za rok przejdzie do lamusa i całkowicie o nich zapomnimy. Jeśli jednak zależy nam na uniwersalnych i ponadczasowych rozwiązaniach, to  w tej roli świetnie sprawdzą się malownicze krajobrazy, które ozdobią nasze ściany. Na szczególną uwagę zasługują fototapety z górami. Jest to niezwykle wyrazista ozdoba, która potrafi się jednak znakomicie wkomponować w aranżowaną przestrzeń. Wszystko zależy bowiem od wzoru, na jaki się zdecydujemy.

17335842

https://redro.pl/fototapety/tematy/krajobrazy/gory/

Każdy, kto choć raz był w górach, doświadczył z pewnością ich niezwykłej potęgi i zmienności. W zaledwie ułamku sekundy pogoda może się zmienić, a spokojne wierzchołki malujące się na błękitnym niebie, zamieniają się w groźne szczyty królujące na tle burzowych chmur. Współczesne fototapety z górami doskonale odzwierciedlają ich najprzeróżniejsze oblicza, dzięki czemu bez trudu znajdziemy wzór pasujący do naszego wnętrza. W surowej, industrialnej aranżacji znakomicie będzie się prezentować czarno-biały krajobraz o silnych kontrastach światłocieniowych. Monochromatyczna kolorystyka, ale wyraziste przedstawienie stworzy zachwycającą kompozycję z nowoczesnymi meblami i nieotynkowanymi, betonowymi ścianami. W minimalistycznym salonie warto sięgnąć po fototapety utrzymane w graficznej formie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wzory, na których góry przyjmują geometryczne, kryształowe formy przywodzące na myśl figury origami. Dzięki umowności przedstawienia wierzchołki wcale nie muszą odwzorowywać naturalnych formacji skalnych, a ich kolory mogą być naprawdę fantazyjne. W skandynawskiej aranżacji, strzałem w dziesiątkę będą natomiast zimowe, chłodne w wyrazie krajobrazy. Zamiast jednak szukać inspiracji daleko poza granicami naszego kraju, znajdźmy wzory ukazujące nasze Tatry. Fototapety góry polskie to sposób na zachwycającą dekorację – Giewont, Morskie Oko, Czerwone Wierchy, a może Dolina Pięciu Stawów? Każde z tych przedstawień dosłownie zapiera dech w piersiach.

38672218

https://redro.pl/fototapeta-low-poly-mountain-landscape,94935619

Górskie pejzaże to także znakomity sposób, aby optycznie powiększyć niewielki metraż. Wydawać by się mogło, że mamy wpływ na wiele apeksów naszego wnętrza, ale nie na ilość metrów kwadratowych, które nie podlegają negocjacjom. Specjalista z Rerdro.pl zdradził nam jednak trick, który w mgnieniu oka wyczaruje przestronny salon z małego pokoju:
Jeśli chcemy powiększyć optycznie kameralne wnętrze, powinniśmy poszukać trójwymiarowego wzoru, który stworzy nam w pokoju wrażenie głębi. Płaski, dwuwymiarowy ornament, na przykład geometryczny deseń, zamyka aranżację, natomiast przestrzenny krajobraz  sprawia, że płaska powierzchnia zdaje się otwierać na malownicze widoki. Fototapety 3d góry, dzięki niezwykłej precyzji w przedstawieniu najdrobniejszych nawet szczegółów sprawią, że aranżowany pokój będzie się wydawać znacznie większy, niż jest w rzeczywistości.

Jak widać, górskie fototapety to nie tylko sposób na elegancką, stylową i oryginalną dekorację, ale także bardzo praktyczny akcent, dzięki któremu zamienimy nasz kameralny pokój w przestronne wnętrze. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak rozpocząć poszukiwania najlepszego wzoru do naszej aranżacji!.

© 2017 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.