Urządzenia domowe Wnętrza domów

Systemy ociepleń

Każdy lubi, gdy w jego domu jest ciepło i gry na to ciepło nie wydaje fortuny. Najważniejsze jest przede wszystkim ocieplenie domu. Nie tylko ścian ale również dachu, szczególnie, jeżeli planujemy na poddaszu urządzić np sypialnie co w ostatnich latach stało się szczególnie modne. Dach ociepla się kładąc między warstwę zewnętrzną a wewnętrzną, watę szklaną. Pełni ona rolę izolacyjną, z jednej strony nie wypuszcza ciepłego powietrza na zewnątrz, z drugiej, nie wpuszcza zimnego powietrza do wewnątrz.

Materiały izolacyjne to również tynk, elewacja i styropian, które są kładzione na ściany domów. W nowo powstających domach bardzo często styropian jest wkładany w środek murów, w domach, które już stoją, ociepla się mocując styropian na zewnątrz a później przykrywając go warstwą tynku lub kładąc na nim elewacje. Do tego, by w naszym domu było ciepło, oczywiście samo ocieplanie dachu i murów nie wystarczy. Każdy dom w naszym klimacie musi jeszcze mieć odpowiednio dopasowane centralne ogrzewanie.

Ważne jest przede wszystkim to, by takie ogrzewanie było dopasowane do wielkości domu. Chodzi tu przede wszystkim o siłę grzewczą grzejników rozmieszczonych w poszczególnych pomieszczeniach. W dużym pomieszczeniu musi być albo jeden bardzo duży grzejnik, albo dwa mniejsze. W małych pomieszczeniach wystarczy za to niewielki grzejnik, najlepiej z termostatem, który ograniczy dopływ ciepła, gdy będzie w pomieszczeniu za gorąco, tak by nie tracić niepotrzebnie nadmiaru ciepła. Nowoczesne kotłownie są uzbrojone w piece, które kontrolują ilość wytwarzanego ciepła, gdy trzeba, trochę przygaszają ogień, lub rozniecają bardziej, gdy chcemy by było cieplej. Dlatego przykręcając grzejniki, gdy jest zbyt gorąco, zmniejszamy tym samym wydatki na ogrzewanie.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.