Budownictwo Usługi

Sauna prawdy i mity

Sauny

Zdrowotne właściwości sauny właściwie nie podlega żadnej wątpliwości, ale jak to w życiu bywa nic nie jest w 100% doskonałe. Dlatego często nadmienia się informacje, że przy korzystaniu z sauny należy uprzednio ten fakt skonsultować z swoim doktorem. Ściśle mówiąc dlatego, iż kąpiele w saunie czasami powodują różne ostre, ale przemijające problemy z krążeniem krwi i hormonalne zmiany. Samoświadomość będzie tutaj bardzo ważna, ponieważ sauna i zabiegi, jakie możesz dzięki niej realizować, stosowane muszą być w sposób dla Ciebie odpowiedni.

Wielu sportowców takich jak bokserzy czy zapaśnicy używają kąpieli infrared do regulowania masy ciała, potocznie nazywa się to „zbijania wagi”. Fizjolodzy z racji na negatywny wpływ, czyli odwodnienia czy możliwość wystąpienia powikłań zdrowotnych nie zalecają im takiej metody. Generalnie sauna wywiera pozytywny wpływ na gros zdrowych dorosłych i dzieci. Rozsądne saunowanie nie wpływa na płodność – dużo badań potwierdziło u mężczyzn wpływ na jakość nasienia, ale tylko w nadmiernie częstych wizytach w saunie – więcej tutaj. Generalnie kąpiele bezpieczne są w czasie niepowikłanych ciąż u zdrowych kobiet.

Zarazem inne badania wykazały, iż długotrwałe zażywanie kąpieli w saunie może obniżyć ciśnienie krwi u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i poprawę frakcji wyrzutowej lewej komory serca u chorych z przewlekłą niewydolnością serca. Rozwińmy dlatego ideę i zastanówmy się nad całą gamą innych pozytywnych czynników, a należą do nich zdecydowanie przejściowe poprawy czynności płuc, które pojawiają się w saunie. Dają one możliwości pomocy dla chorych na astmę i chorych na przewlekłe zapalenie oskrzeli. Kąpiele w saunie infrared mogą złagodzić boleść i poprawić ruchomości stawów u pacjentów z chorobą reumatyczną, a to dopiero początek zalet.

Sauna

Sauna nie powoduje wysuszenia skóry, mało tego – przynieść może względne korzyści pacjentom z łuszczycą. Cenną uwagą będzie informacja, że w czasie pocenia się w saunie podwyższyć się może swędzenie u chorych na atopowe zapalenie skóry.

© 2016 – 2019, darteye. Wszelkie prawa zastrzeżone.