Automatyka Domy

Inteligentne domy

W naszych domach obecnie brak prądu to poważny problem, przestają działać piece, brak więc i ciepłej wody, nie możemy korzystać ze sprzętu RTV ani z AGD. Nasz dom staje się miejscem ponurym i przerażająco cichym. Niestety generatory prądu to wciąż mało popularne urządzenia w naszych domach, nawet wiele osób nie ma pojęcia, że w ten sposób mogły by się zabezpieczyć na wypadek awarii głównej sieci. W każdym razie z całą pewnością istnieje wiele możliwości, jeżeli chodzi o zaopatrzenie naszych domów w sprzęt elektroniczny, który ułatwi nam życie wtedy, gdy nie mamy żadnych problemów z siecią zasilającą.

W każdym prawie prywatnym domy są zamontowane samo przesuwające się lub samo otwierające się bramy. Automatyka bram to coś co jest chyba obecnie najbardziej rozpowszechnione. Chodzi tu zarówno o napędy do bram wjazdowych, jak i o napędy do bram garażowych. Jest to o tyle wygodne, że nawet wtedy, gdy pada deszcz możemy zapomnieć o parasolach, do auta wsiadając w garażu, a drzwi garażowe i brama same się otworzą i same zamkną. Pamiętać wtedy musimy jedynie o tym by dobrać odpowiednio wydajne siłowniki bram, tak by gwarantowało nam to maksymalnie bezawaryjną pracę urządzenia.

Oczywiście automatyka bram to zaledwie początek, w domu mamy jeszcze wiele innych urządzeń takich jak odkurzacze centralne, alarmy, czujniki i oczywiście przeróżny sprzęt AGD czy też wysokiej klasy RTV. Ale i tak to wszystko sprowadza się do jednego, że ci, którzy tej całej automatyki u siebie nie mają, łatwiej sobie radzą wtedy, gdy letnia burza lub zimowe opady śniegu uszkodzą linie wysokiego napięcia w okolicy. Największym zaskoczeniem dla wielu osób jest to, że bez zasilania z sieci nie pracują również kolektory słoneczne, które co prawda główną energie pobierają z promieni słonecznych jednak tradycyjnego zasilania potrzebują by ja przetworzyć na energię do ogrzewania wody.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.