Budownictwo

Kupować mieszkanie puste czy wyposażone?

Zakup mieszkania na pradze północ w Warszawie niesie za sobą wiele dylematów, rzeczy, które należy sprawdzić, przeanalizować. Poza lokalizacją oraz kosztami zwracamy również uwagę na inne rzeczy, np. wyposażenie. Obok mieszkań deweloperskich, pustych, w stanie surowym na rynku wtórnym bardzo często można spotkać mieszkania, które w pewnym stopniu są już wyposażone.

Osoby mające własny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni, wyposażenie, dodatki, dysponujące środkami finansowymi najczęściej decydują się na mieszkania, które mogą wykończyć oraz wyposażyć po swojemu, według własnych gustów i zapotrzebowań. Wykończenie łazienki, kuchnia na zamówienie, wymarzone meble i bibeloty – to wszystko we własnym, indywidualnym zakresie. W przypadku, kiedy przy zakupie nieruchomości dysponujemy ograniczonymi zasobami finansowymi najczęściej decydujemy się na tak zwane „mieszkania z drugiej ręki”.

Wówczas bardzo często mamy do czynienia z lokalami, które w pewnym stopniu zostały już wyposażone przez pierwszego właściciela. Zagospodarowana kuchnia, lodówka, zmywarka, szafa wnękowa w przedpokoju, oświetlenie, kafelki w łazience lub kabina prysznicowa, boazeria lub ściany wyłożone drewnem – to najczęściej spotykane rzeczy, które z różnych względu stanowią spadek po poprzednich lokatorach czy użytkownikach.

Najczęściej po prostu nie opłaca się lub nie ma możliwości ich demontażu. Właściciele zostawiają to w gestii nowych lokatorów – albo sami je zdemontują i zastąpią nowymi elementami albo zaakceptują zastaną sytuację i sprzęt oraz pozostawią wszystko bez zmian. Dla wielu potencjalnych klientów zakup mieszkania w Warszawie, które po części jest już wyremontowane lub wyposażone stanowi sytuację idealną. Wiąże się to z mniejszymi kosztami, jakie trzeba ponieść przy remoncie, a osoby, które nie mają własnego pomysłu mogą się dostosowywać do tego co już jest. Niekiedy na rynku nieruchomości można znaleźć mieszkanie, które jest w pełni wyposażone.

Kafelki, podłogi, meble, kuchnia, łazienka, a nawet zastawa stołowa, garnki, szkło, pościel, obrusy. Takie oferty wiążą się z emigracją ludzi za granicę, wyjazdami do pracy lub przeniesieniem z całą rodziną. Osoby, które z jakichś powodów muszą szybko wyjechać bądź nie chcą ze sobą nic zabierać wystawiają mieszkania na sprzedaż, do których można od razu się wprowadzić. Takie lokale także znajdują nabywców. Najczęściej decydują się na takie rozwiązania osoby, które np. przybywają do danego miasta w celach zawodowych. Zmiana pracy, często na czas określony powoduje, że tego typu mieszkania kupują firmy dla swoich pracowników. Dylematy związane zatem z wyposażeniem dotyczą nie tylko mieszkań ale także domów.

Trudno przecież wymontowywać ogrzewanie, kuchnię wykonaną na wymiar z zabudowanymi sprzętami (kuchenką, piekarnikiem, zmywarką czy lodówką), likwidować rurki czy grzejniki, skuwać kafelki czy zdejmować podłogi. Kupno nieruchomości z wyposażeniem lub bez uzależnione jest zatem od naszych potrzeb i kondycji finansowej.

© 2016 – 2019, mariokan97. Wszelkie prawa zastrzeżone.